درباره شنوایی

امروزه مشکلات شنوایی بسیار شایع شده است، کاهش شنوایی یک مشکل شایعه در تمام جوامع است  که زندگی فردی و اجتماعی را تحت تاثیر قرار می دهد  افراد مسن وجوانان زیادی به کلینیک  ما مراجعه می کنند و از مشکلاتی هم چون وزوز گوش یا مسائل جانبی آن خبر می دهند.

ایران از لحاظ آمار کم شنوایی در سال ۲۰۱۷ رتبه سوم کم شنوایی را در جهان به دست آورده است و این مسئله ضرورت نگاه ویژه به عوامل تاثیرگذار در زمینه کم شنوایی و ناشنوایی را می طلبد .کارگرانی که در محیط ‌های پر سر و صدا  کار می کنند نوجوانان و جوانانی که با صدای بلند و هندزفری به موسیقی گوش می‌دهند و سالمندان بالای ۵۰ سال بیش از سایر افراد کم شنوایی را تجربه می کنند.

با این حال ، شاید ما  سالی یک بار به بینایی سنج مراجعه کنیم  ولی با وجودی که اهمیت شنایی را هم می دانیم برای شنوایی خود اهمیت ی ندهیم  و کمتر به آن توجه کنیم .

بنابراین اطلاعاتی که  در سایت تانا سمعک با مدیریت دکتر ویدا رحیمی ،بهترین شنوایی شناس غرب استان تهران  وجود دارد  میتوانید ، اطلاعاتی به دست بیاورید که  به شما در نحوه عملکرد گوش ،کم شنوایی و از دست دادن شنوایی و انواع سمعک نامریی کمک کند .  

مزایای شنوایی خوب

به خوبی می دانید خوب شنیدن  بسیار حیاتی است . بسیاری از افراد تا زمانی که شنوایی شان مشکل نداشته باشد، قدر شنوایی خوب را نمی دانند . اما اگر کم شنوایی داشته باشیم و به دنبال درمان نباشیم  این موضوع می تواندبه یک مساله مهم تبدیل شود و این موضوع  بر روابط ما با دیگران در اجتماع  تاثیر می گذارد.

شاید بسیاری ندانیم ،اگر کم شنوایی دارید ، به دلیل پیشرفتهای مهم تکنولوژیکی ، سمعک ها می توانند زندگی روزمره شما را به شدت بهبود بخشند. سمعک های دیجیتالی امروزه موثرتر از همیشه کار می کنند  برخی آنقدر کوچک هستند که مردم حتی نمی توانند آنها را ببینند.

 

پیشنهاد می کنیم این مقاله را بخوانید:  کم شنوایی ناشی از سر و صدا یا نویز (آسیب صوتی)

 

علائم کم شنوایی چیست ؟

اگر هر کدام از این علائم را متوجه شدید ، پیشنهاد می نماییم، حتما ٌبرای ارزیابی شنوایی خود  به کلینیک تانا سمعک  مراجعه نمایید .

 آیا صدای تلویزیون یا رادیو را بلندتر از حد معمول می کنید؟
 آیا گاهی اوقات شنیدن آنچه که شخص در انتهای تلفن می گوید ،  برایتان دشوار است؟
 آیا باید از مردم بخواهید کلمات خودشان را تکرار کنند؟

آیا در گوش خود صدای زنگ یا وزوز احساس می کنید؟
وقتی در یک رستوران هستید ، به سختی می توانید متوجه بشوید  که شخصی که با او صحبت می کنید چه می گوید ؟

 

متخصصین شنوایی شناسی تانا سمعک ،برای کمک به ارزیابی شنوایی شما خدمات بسیار خوبی را  در نظر گرفتند که می توانید با تانا سمعک در ارتباط باشید

(Visited 21 times, 1 visits today)