چه  طوری باید  باتری سمعک را تهیه نماییم ؟باتری سمعک چه ویژگی هایی باید داشته  باشد ؟برای هر سمعکی از چه نوع  باتری باید استفاد نماییم ؟
باتری های سمعک چه برندهایی  دارند ؟   شاید این ها سوالاتی باشد که   ذهن  شما  پدر و مادر عزیز که  به دنبال تهیه  باتری سمعک  خوب و با دوام هستیدمشغول نموده است  .

بنابراین پای صحبت های خانم دکتر ویدا رحیمی ،دکترای تخصصی شنوایی شناسی  و مدرس دانشگاه  و دانش آموخته  برتر دانشگاه  علوم  پزشکی تهران  می نشینیم  تا بدانیم  برای خرید  و تهیه باتری سمعک باید  به  چه نکاتی توجه کنیم .

انواع مختلفی از باتری های سمعک با برند های مختلف در بازار امروز وجود دارند اما اینکه چه باتری برای سمعک شما مناسب است نکته کلیدی است.

۱- اندازه باتری

باتری ها اندازه های مختلفی دارند که عموما با شماره و رنگ مشخص می شوند اما به طور کلی باتری ها از کوچک به بزرگ با شماره های ۱۰ به رنگ زرد برای سمعک های داخل گوشی و نامرئی و بعضی از سمعک های کوچک پشت گوشی به نام RIC استفاده می شود
باتری بعدی باتری شماره ۳۱۲ به رنگ قهوه ای است که عموما برای سمعک های داخل گوشی ITC و سمعک های پشت گوشی و RIC کاربرد دارد
باتری بعدی ۱۳ یا نارنجی است که عموما برای سمعک های قوی تر پشت گوشی استفاده می شود و در نهایت باتری ۶۷۵ به رنگ آبی است که برای سمعک های بسیار قوی پشت گوشی کاربرد دارد.

 

تانا سمعک پیشنهاد می کند :

مقاله مفید میزان کم شنوایی را مطالعه کنید

 

۲- برند باتری

باتری برند های مختلف با هم فرق دارند؟ چه مارک باتری سمعک بهتر است؟

برند های مختلفی از باتری سمعک در بازار موجود است. مانند ریو واک ، دو را سل ، زیمنس، پاور وان و …..این باتری ها از نظر کیفیت متفاوت هستند و بعضی از آن ها عمر طولانی تری دارند.

ریوواک سابقه بیشتری در زمینه باتری سمعک دارد و من به بیماران خودم توصیه می کنم که از این باتری استفاده کنند.

۳- عمر باتری

عمر باتری سمعک بر حسب برند و میزان استفاده فرق می کند اما عموما ٌبرای سمعک های ضعیف از لحاظ قدرت صدا بین ۷ تا ۱۰ روز است.

۴- تهیه  باتری سمعک
باتری سمعک را حتماٌ از کلینیک های ارزیابی شنوایی و تجویز سمعک تهیه فرمایید بعضی از داروخانه ها یا ساعت فروشی ها یا مغازه های تجهیزات پزشکی باتری سمعک ارائه می دهند اما بسیار دیده شده است که این باتری ها بی کیفیت بوده و موجب خراب شدن و حتی سوختن سمعک می شوند.از فرو

۵- تاریخ مصرف باتری
حتما به میزان ولت درج شده بر روی بسته باتری و تاریخ انقضا و آک بودن بسته دقت شود.

۶-قیمت باتری سمعک

باتری های سمعک بر حسب برند قیمت متفاوتی دارند که معمولاٌ بین ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان قیمت دارد که  البته  این قیمت  ثابت نیست .

وب سایت تخصصی  تانا سمعک  به شما  پیشنهاد می کند برای خرید  مطمئن  و مقرون  به  صرفه  باتری و لوازم جانبی سمعک،  از تانا سمعک،وارد کننده  باتری سمعک از کمپانی اصلی دریافت کنید.

 

پیشنهاد می کنیم این مقاله را بخوانید:  چه سمعکی برای خرید خوب است؟

 

(Visited 13 times, 1 visits today)