سمعک ویدکس

شرکت های مختلفی در زمینه ساخت و طراحی انواع سمعک فعالیت دارند ، یکی از این شرکت ها ویدکس می باشد در این قسمت تلاش خواهد شد که ضمن معرفی این شرکت انواع مختلف سمعک های ویدکس و ویژگی های آن ها نیز معرفی گردد تا اطلاعاتی پیرامون این سمعک ها برای افراد نیازمند استفاده از سمعک فراهم شود.
شرکت ویدکس در سال ۱۹۵۶میلادی به همت آقایان توفهلم و وسترمن در کشور دانمارک تاسیس شد و هم اکنون در بش از ۱۵۰ کشور جهان دارای نمایندگی توزیع خدمات پس از فروش می باشد که یکی از این کشور ها ایران می باشد .این کمپانی با بیش از نیم قرن تجربه از پیشگامان طراحی و تولید کوچکترین سمعک های داخل گوشی و پشت گوشی در دنیا بوده است و امروز با بهره گیری از تکنولوژی های مدرن و فناوری های روز دنیا گامی جدید در زمینه سمعک های فراهوشمند و وایرلس برداشته است و با ارائه پارهای از خدمات مانند ۲تا ۳ سال گارانتی بی قید و شرط بین المللی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش توانسته است رضایت خاطر بسیاری از استفاده کنندگان از سمعک را فراهم آورد .
سمعک هایی که امروزه توسط شرکت ویدکس ساخته می شوند شامل :
سمعک vital:

این سمعک که محصول سال ۲۰۱۵ کمپانی ویدکس می باشد مقرون به صرفه ترین و ارزان ترین سمعک خانواده سمعک های ویدکس می باشد با این وجود این سمعک جز نسل جدید و متفاوت سمعک های فول دیجیتال محسوب می شود. این سمعک در انواع مدل های پشت گوشی و داخل گوشی وجود دارد و قادر است افتی تا حدود شدید را پوشش دهد .پس می توان گفت این سمعک برای انواع درجات کاهش شنوایی قابلیت تجویز دارد .

سمعک های MENU و MENU+:

نسل جدید سمعک های هوشمند داینامیک و به ترتیب محصول سال ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ کمپانی ویدکس می باشد . این سری از سمعک ها نیز شامل همه انواع مدل های پشت گوشی و داخل گوشی است مضاف بر آنکه دارای سمعک های پشت گوشی از نوع MICRO که سایز کوچک تری نیز دارد می باشد این سمعک ها نسبت به سمعک های Vital قیمت بالا تری دارند اما دارای تکنولوژی مدرن تر و مدار ضد فیدبک نیز می باشد . سمعک های MENU+ مدارات بیشتری نسبت به سمعک MENU دارد .علاوه بر اینکه با استفاده از این گروه سمعک ها (MENU+ ) قابلیت تشخیص گفتار از زوایا و جهات مختلف بهبود می یابد . همچنین با برخورداری این سمعک از مدارات ویژه کاهنده نویز و افزاینده گفتار اصوات مزاحم پیرامون به خوبی حذف شده و درک گفتار فرد به میزان قابل توجهی افزایش می یابد . در این سمعک امکان برخورداری از ریموت کنترل هم وجود دارد .

سمعک MIND 220/MIND 330/MIND 440 :

این سمعک ها از تکنولوژی هوشمند داینامیک با قابلیت پردازش دوگانه سیگنال برخوردار هستند و محصول سال ۲۰۱۰ محسوب می گردند . این سمعک ها دارای ویژگی هایی همچون برخورداری از ادیومتری با سمعک ، مدارات ویژه ردیاب نویز و گفتار جهت افزایش درک شنوایی در محیط های شلوغ ،سیستم فیدبک کنسلینگ پیشرفته با قابلیت حذف اصوات مزاحم، سیستم عیب یاب سمعک ، آنتی موبایل و سیستم یادآوری تاریخ مراجعه بعدی کاربر به ادیولوژیست، می باشند . این سمعک ها قابلیت پوشش دهی افت شنوایی تا شدید را داشته و در انواع مدل های سمعک وجود دارند . این سمعک ها مقبولیت بسیار بالایی را در بین کاربران خود دارند . قیمت این سمعک ها نسبت به گروه قبلی سمعک ها بالا تر می باشد و با افزایششماره سمعک از ۲۲۰ به ۴۴۰ نیز به دلیل بهبود تکنولوژی آن قیمت افزایش می یابد .این گروه از سمعک ها ۳ سال گارانتی بین المللی دارند.

سمعک های Dream 110/Dream 220/Dream 330/Dream 440 :

این سمعک ها نسل جدید سمعک های فراهوشمند با تکنولوژی wireless و محصول سال ۲۰۱۳ می باشند . این سمعک ها دارای بالاترین پهنای باند فرکانسی در بین سمعک های موجود در بازار با برخورداری از تکنولوژی tru ISP و کیفیت صدای ۱۰۰ درصد طبیعی هستند .مجهز بودن به سیستم true sound softner و کنترل اصوات بلند و ناگهانی ، برخورداری از تکنولوژی لاله گوش مصنوعی و جهت یابی منبع صدا از زوایای مختلف، برخورداری از تکنولوژی های tru input و حذف کامل اعوجاج سمعک در سطوح شدتی بالا و مجهز بودن به سیستم تطبیق تدریجی فرد استفاده کننده باسمعک ، داشتن سیستم personal zen جهت کنترل پیشرفته وزوز گوش و سیستک کنترل فیدبک بسیار قوی و وضوح بسیار بالای گفتار در محیط های شلوغ از ویژگی های این گروه از سمعک ها محسوب می شود. نوع ۱۱۰ آن ۲ سال گارانتی و بقیه انواع این سمعک ها ۳ سال گارانتی دارند . قدرت پوشش دهی این سمعک ها تا حدود افت شدید می باشد و برای انواع کم شنوایی ها مناسب است . این نوع سمعک ها در تمامی انواع وجود دارند و مدل های پشت گوشی آن ها بسیار کوچک می باشد. این گروه از سمعک ها نوع RIC را نیز در بر می گیرند که خصوصا برای افت های شنوایی فرکانس های زیر مناسب است . با افزایش شماره این سمعک ها از ۱۱۰ به ۴۴۰ قیمت آن افزایش می یابد و نوع ۳۳۰ و ۴۴۰ آن که کیفیت صدای فوق العاده را دارند قیمت بالاتری نسبت به سایر محصولات این کمپانی را به خود اختصاص می دهند.

سمعک های Unique110/220/330/440
این سمعک متفاوت فراهوشمند واقعی محصول سال ۲۰۱۵ کمپانی ویدکس دانمارک می باشد . این سمعک ها از تمامی مزایای پردازش های وایرلس اعم از پردازش یکپارچه صدا و شبیه سازی شنوایی دوگوشی برخوردار هستند و تنها سمعک مجهز به تکنولوژی universal program محسوب می شود . این سمعک طبق گفته کمپانی آ« امکان ورود وسیع ترین حجم صدا در میان تمام سمعک های دنیا را دارد. همچنین قابلیت پردازش بلند ترین و آهسته ترین اصوات بدون اعوجاج و تغییر کیفیت صدا ،حافظه داخلی از برایند بیش از ۱۰۰ محیط شنوایی مختلف،آنالیز ثانیه به ثانیه صدا و سویچ خودکار بین برنامه های شنوایی با توجه به شرایط اکوستیکی جدید،پیشرفته ترین مدار کنترل وزوز، کنترل نویز باد وافزایش باورنکردنی درک گفتار در حضور نویز ، از دیگر ویژگی های این سمعک ها است . این سمعک ها از لحاظ پوشش کم شنوایی همانند سمعک های نوع dream می باشند .گارانتی این محصول به غیر از سمعک نوع ۱۱۰ با ۲ سال گارانتی، ۳ سال گارانتی برای سمعک های این خانواده می باشد. امکان برخورداری از ریموت کنترل و رابط موبایل از امکانات این سمعک می باشد . قیمت این سمعک ها بسیار به قیمت سمعک های نوع dream نزدیک می باشد.

سمعک های super power
این سمعک ها برای افت های شنوایی بسیار شدید تا عمیق طراحی شده است نوع SV32/SV38 قابلیت پوشش تا ۱۲۰ دسیبل را دارد و سمعک ME38 همین میزان افت با تکنولوژی پیشرفته تر را پوشش می دهد .سمعک های SUPER220/440 با پوشش دهی افت های عمیق و بهره گیری از تکنولوژی وایرلس و ایجاد ارتباط همزما دو سمعک بیشترن کارایی را دارند .

(Visited 25 times, 1 visits today)